Mersin'in En İyi Tantunicisi - Abidin Tantuni
Abidin Tantuni, 2012 yılından bu yana Mersin'in en lezzetli tantunilerini yapmak amacıyla hizmet vermektedir.
abidin tantuni, mersin tantunisi, mersinin en iyi tantunisi, tantuni nerede yenir
15797
post-template-default,single,single-post,postid-15797,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.1,vc_responsive
 

Mersin’in En İyi Tantunicisi

Mersin’in En İyi Tantunicisi

Abidin Tantuni, Mersin’de uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir tantunicidir. Abidin Tantuni, hem Mersin halkına, hem yerel turistlere hem de yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Misafirlerine lezzet ile beraber güvenilirlik de aşılamış olan Abidin Tantuni, en kaliteli malzemeleri mevsiminde kullanmaktadır. Böylece özellikle aileler için çocuklarıyla beraber gelebilecekleri bir restaurant olmayı başarmıştır. Ayrıca çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Ebeveynler, sıcacık tantuniler, buz gibi bol köpüklü ayranlar ve mevsime özel hazırlanan ikramlarla kendilerini şımartırken, çocuklar oyun alanında keyifli vakit geçirebilir.

Mersin’in En İyi Tantunicisi

Mersin’e daha önce gelmeyen kişiler, gelmeden önce Mersin’in En İyi Tantunicisi hangisidir şeklinde bir araştırma yapmaktalar. Bu araştırmanın sonucunda en sık karşılaşacakları yanıtlardan biri de Abidin Tantuni olacaktır. Abidin Tantuni’nin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri geleneksel tantuni lezzetini yıllardan beri bozmayarak bugünlere kadar taşımış olmasıdır. Ayrıca Abidin Tantuni sadece bifteklik et ve tantuni eti kullanmaktadır. Yoğurtlu veya tavuk tantuni gibi sonradan türemiş tantuni çeşitleri Abidin Tantuni menüsünde yer almamaktadır. Mersin’in en iyi tantunicisi ünvanını haketmeye çalışan Abidin Tantuni, hiçbir zaman et kalitesinden ve zengin salata ikramlarından vazgeçmemiş ve müşterilerinin memnuniyetini her zaman ön planda tutmuştur.

Mersin’in en iyi tantunicisi sorusuna bulunabilecek diğer cevaplar için misafirler  deneyerek en uygun seçeneği bulmalıdırlar. Damak tatlarına göre veya seçmek istedikleri diğer tantuni çeşitlerine göre tantuni yapan birçok restaurant bulunmaktadır. Ancak Mersin’e geliyorsanız ve tantuni lezzetini sonuna kadar deneyimlemek istiyorsanız kesinlikle uğramanız gereken yerlerden biri Abidin Tantuni’dir. Böylece Mersin’in en iyi tantunicisi kimdir sorusuna sizin de verebileceğiniz bir cevap olacaktır. Mersin’de hemen hemen her sokakta bir tantunici bulmanız mümkün. Fakat geleneksel tantuni lezzetini arıyorsanız yolunuz mutlaka Abidin Tantuni’den geçecektir.